אלסקה-ת"א

מאת: צור

במהלך הטיול שלי באלסקה הגעתי יום אחד לחנות של בגדים יד-שניה. מעיל חום וגדול אחד, שהיה נראה כמו הבטחה מפנקת בקור התמידי ששרר בחוץ  לכד אותי ותמורת הסכום המופקע של 2 דולר שלמים זכיתי לקחת אותו איתי הביתה. אחרי חודשיים, כשכבר הייתי בארץ, מצאתי בכיס שלו 10 דולר. הסיפור הזה קרה לפני יותר מ-12 שנה*, אבל גם היום אני יודע להעריך את השימחה הקטנה, המתוקה שבלמצוא משהו טוב במקום הכי לא צפוי.

טוב, לא כזה מכוער אבל כמעט

קחו למשל שיטוט סטנדרטי באתר חדשות סטנדרטי. אתה לא מצפה לפגוש פרוייקט מקסים כמו 1001 film project ככה סתם, פתאום, באמצע היום. הפרוייקט המקסים הזה של יונתן הפנר ותהל סופר עושה בדיוק את זה: הוא מציג סיטואציות קטנות, מרגשות, שקורות במקום שהכי לא היינו מצפים שיקרו בו- שולי המדרכה, שלולית קטנה בפאתי שוק הכרמל.

מצאתי את עצמי מתמוגג מהפיסות הקטנות האלה, שצולמו כולן בת"א וטוות בעדינות תמונה אחרת של העיר, זו שבדרך כלל כולנו ממהרים מידי כדי לתת עליה את הדעת. אני אוהב רגעים קטנים כאלה, ואני אוהב אנשים שמצליחים לראות אותם.

*שנה אחרי שחזרתי מאלסקה הכרתי את לירז, והיא חשבה שהמעיל ממש מכוער. על אף הסנטימנטים עשיתי את הדבר הנכון וזרקתי אותו. אני לא יודע מה מוסר ההשכל פה, אבל אני ממליץ בחום על טיול באלסקה.

ותמסרו ד"ש ממני

luma video goodies